Seriály,  Speciality

Holky na drátě / Las chicas del cable

Zdroj: pinterest.com

Obsazení:

Maggie Civantos (Ángeles), Nadia de Santiago (Marga), Ana Polvorosa (Sara), Blanca Suárez (Lidia), Martiño Rivas (Carlos), Concha Velasco (Doña Carmen), Ana Fernández (Carlota), Yon González (Francisco) a další.

Anotace: Madrid, 20. léta 20. století. Čtyři ženy v národní telefonické společnosti žonglují se vztahy, přátelstvím a prací na moderním pracovišti.

Zdroj: www. netflix.com

Před nedávnem jsem čistě náhodou narazila na seriál Holky na drátě, který je dalším skvělým počinem z dílny Netflix.

Seriál je rozdělen do 5 řad a pojednává o čtyřech ženách pracujících jako telefonistky v Madridu. Jejich denní náplní je přepojování nejrůznějších hovorů a řešení ne vždy lehkých situací a to nejen v práci, ale i v osobním životě.

Každá z hrdinek je jedinečná nejen svým příběhem, ale i povahou. Všechny čtyři kamarádky se seznamují v nelehké době, kdy ženské slovo nemá valnou váhu a manželka je většinou naplno zaměstnána starostí o domácnost a rodinu. Zde víc než kde jinde platí, že co se doma upeče, doma i zůstane. Bohužel to v jednom případě znamená i nechat se od manžela ponižovat a bít. Jak dlouho to ale může žena vydržet? Jak dlouho to bude snášet? S oporou přítelkyň možná dostane odvahu něco s tím udělat.

Všechna děvčata z telefonní společnosti si sebou nesou tajemství, která chtě nechtě nakonec vyplouvají napovrch a ony nemají jinou možnost, než si konečně bezmezně začít důvěřovat a stát při sobě. V opačném případě to může jednu nebo všechny stát víc, než jsou ochotni zaplatit.

Tento seriál byl jedním velkým překvapením, plným zvratů a nečekaných událostí. Pokaždé, když jsem si říkala, že hůř už to dopadnout nemůže, že teď to konečně vymyslely, spletla jsem se.

Je to návykové, vtipné, smutné, drsné, šílené a bláznivé jako horská dráha, na jejímž konci čeká to, co zaručeně nikdo z nás diváků nečeká. Jedno velké překvapení s bonusem zjištění, že se jednalo o skutečný příběh.

Holky na drátě ve mě zůstanou ještě dlouho. Jde opravdu o výjimečné ženy, statečné ženy, které se snaží jen za každou cenu přežít a držet pohromadě.

Tento seriál mohu s klidným svědomím doporučit všem nadšencům pro historii, napětí, zvraty, válku, vězení, boj za rovnoprávnost. Holky na drátě mají naprosto vše a ještě něco navíc.

A co vy? Už jste viděli? Jaký na něj máte názor? Líbil se?

Těším se na vaše komentáře a názory 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *