Filmy

Ticho ve sněžném městě/ El silencio de la Ciudad Blanca

Další film natočený podle stejnojmenné knižní předlohy. Tentokrát od autorky Eva García Sáenz de Urturi. S knihou jsem ještě bohužel tu čet neměla, ale jestli bude z poloviny tak dobrá, jako film, sáhnu po ní v brzké době.

Děj se odehrává ve Vitorii, hlavním městě Baskitska, kde se zrovna chystají oslavy. Místo slavení na město však padne stín. Ve staré katedrále jsou nalezeny dvě mrtvoly velmi neobvykle naaranžované.

K vyšetřování je přizván i inspektor Ayala (Javier Rey), který v nich ihned uvidí spojitost s vraždami spáchanými před dvaceti lety. Zbývá jen rozhodnout, zda jde o napodobitele nebo vraha tak precizního, že se jej zatím nepodařilo dopadnout. Pachatel má opravdu zvrácený smysl pro humor a v jeho rukou by se nikdo nechtěl ocitnout ani hloupou náhodou.

Španělé v čele s režisérem Danielem Calparsoro nám zde servírují kriminálku se vším všudy. Stará dobrá generace dech beroucích thrillerů se zdá se vrací. Film v sobě snoubí vše, co divák očekává: skvělou kameru, napětí, postupnou gradaci, vynikající scénář a skvělé herecké obsazení.

Konečně jsem se dočkala. Popravdě jsem se pomalu začínala bát, že filmy typu Mlčení jehňátek, Polibek od vraha, Sběratelé kostí apod. se jaksi vytratily, ale očividně jsem se spletla. Tento snímek mi opravdu udělal nesmírnou radost a proto jej s klidným svědomím mohu doporučit všem milovníkům starých dobrých kriminálních thrillerů, u kterých vám srdce bije až v krku, napětím se nemůžete hnout od obrazovky a po skončení si říkáte: „proč už je konec?“

Potřebujete víc? Dobrá zpráva je, že knižně je tento příběh prvotinou trilogie, tudíž se možná dočkáme pokračování. Teď nám bohužel nezbývá nic jiného než čekat, doufat a v mezičase hledat další podobné poklady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *