Seriály,  Speciality

Le Bazar de la charité: Osudná jiskra

Zdroj: www. netflix.com

Obsazení:

Camille Lou ( Alice de Jeansin), Audrey Fleurot (Adrienne de Lenverpé), Victor Meutelet (Victor Minville), Julie de Bona (Rose Rivière), Théo Fernandez (Julien de la Ferté), François-David Cardonnel (Hugues Chaville), Florence Pernel (Mathilde de Jeansin), Gilbert Melki (Marc-Antoine de Lenverpé), Aurélien Wiik (Jean Rivière), Josiane Balasko (Madame Huchon), Stéphane Guillon (Célestin Hennion), Antoine Duléry (Auguste de Jeansin), Gilles Cohen (Préfet Leblanc) a další.

Anotace: V roce 1897 zasáhne Paříž ničivý požár. Zrady, podvody a milostná vzplanutí obrátí životy tří žen vzhůru nohama. Inspirováno skutečnými událostmi.

Zdroj: www.pinterest.com

Le Bazar de la Charité je osmidílný francouzsko- belgický seriál, který se opírá o skutečnou událost.

Děj se odehrává v roce 1897, kdy v Paříži, v rámci charitativního bazaru, na kterém se potkávají zejména ženy, které se rozhodly buď něco koupit, nebo prodat, vypukne ničivý požár.

Osudy našich tří hlavních hrdinek se tak za stejných okolností navždy změní. Do cesty jim vstoupí oheň, který jim převrátí život naruby. Pojďme si je představit.

Alice je plnoletá dcera svých rodičů, která ráda jezdí na koni a je bláznivě zamilovaná do Victora. Její rodiče by ji rádi viděli vdanou za někoho perspektivního s dobrým postavením a patřičným majetkem, aby nestrádala. Což Victor ani náhodou nesplňuje. Alice má rodiče ráda a celý život jim dělá radost, ale po této hrozitánské události, která ji hrozí připravit nejen o lásku jejího života, se konečně rozhodne bojovat nejen za ni, ale především sama za sebe.

Adrienne je matka překrásné holčičky a manželka neskutečně zlého muže, který ji neustále tyranizuje. Ona to celé roky snáší kvůli své dcerce a především díky tomu, v jaké době žije (řekla bych). I jí požár změní život. Učiní riskantní rozhodnutí, která mohou mít za následek buď její svobodu a nebo smrt. Pro svou dceru a její i své bezpečí je nyní ochotná riskovat vše.

A konečně Rose, statečná žena, která smrtící plameny pocítila na vlastní kůži. Díky její proměně se jí dostane výsad vyšší třídy, nicméně za cenu ztráty milovaného muže. Pokud ale vydrží a začne si i přes viditelná poranění věřit, možná nakonec vše získá zpět.

Zdroj: www.pinterest.com

Seriál do pouhých osmi dílů dokázal dostat naprosto všechno, co si divák může přát. Tragédii, lásku, zlobu, mord, odloučení, tyranii, stesk, dojemnost a to vše v tak krásném, duši i očím lahodícím obalu.

Konečně další příběh, který mě strhl a nepustil a budu jej dál chválit a doporučovat pro jeho originalitu, čistotu a krásu. Po dlouhé době se všechna pozitiva slila v jedno a tím je bonbónek z dílny Netflix.

Tak neváhejte a běžte se na to mrknout sami, neprohloupíte. Svůj názor můžete publikovat v komentářích, kde na něj budu trpělivě čekat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *