Historické romány,  Lin Rina,  Přečteno,  Recenze

Kroniky prachu/ Láska mezi regály

Kroniky prachu/ Lin Rina
Série: Kroniky prachu 1
Vydáno: 2019
Nakladatelství: Fragment
Originální název: Animant Crumbs Staubchronik
Počet stran: 544
Překlad: Dagmar Heeg
ISBN: 978-80-253-4482-8

Anotace:

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna.

V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.

Recenze:

Ženy žijící v 19. století ve vyšší společnosti jsou vychovávané pro manželství. V určitém věku jsou uvedeny do společnosti, účastní se plesů a jiných společenských akcí, kde jak doufají, si jich všimne zámožný pohledný muž, kterého nakonec pojmou za manžela.

Animant nepatří mezi takové ženy. Ne že by se nikdy neúčastnila plesu, nebo se tato role od ní nevyžadovala. Ona jen raději tráví čas s knihou v ruce ve svém pokoji a unáší se příběhy z těch tajemných stránek.
Proto když přijde nabídka na měsíční stáž v knihovně hlavního města, přijme ji.

Její nový šéf jí nemůže být víc opakem. Je nevrlý, neposedí, v podstatě je přesvědčený, že zítra už nepřijde, tak co by se namáhal s nějakým vysvětlováním.

Jenomže to nezná Animant… Tahle holka se mi jako postava moc líbí, je kurážná, ví jak zapůsobit, ale umí se i dost dobře dostat do trapných až prekérních situací, což ji polidšťuje.

A Read, kterého by kdejaká moderní žena 21. století už možná nakopla, se vedle Animant pomalu mění v otevřenějšího člověka.

Obě postavy působí ze začátku nesourodě a dohromady by je pároval málokdo, ale po chvíli čtení si je oba zamilujete…

Jsem moc ráda, že ani jedna z postav nemá tu vadu, že by celý děj působila jen perfektně a dokonale…Autorka oběma vtiskla opravdovost a uvěřitelnost.

Vše je jako dárek zabaleno do nádherné obálky, kterou nepřehlédnete v žádné knihovně.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je kroniky-prachu-ukázka-700x528.jpg.


Závěrem mohu říct jen, že tato kniha v duchu Jane Austenové s překrásnou obálkou by rozhodně neměla chybět v žádné knihovně.

PS: Tímto bych ráda poděkovala Míše z Radši Knihu za její video o této knize. Nebýt toho, přišla bych o tento milý čtecí zážitek.

A jak se líbila vám? Komentujte, pište, budu moc ráda. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *