Seriály,  Speciality

Chesapeake Shores

zdroj: www.serialzone.cz

Obsazení:

Meghan Ory (Abby Winters O’Brian), Jesse Metcalfe (Trace Riley), Laci J Mailey (Jess O’Brian), Treat Williams (Mick O’Brian), Emilie Ullerup (Bree O’Brian), Diane Ladd (Nell O’Brian), Barbara Niven (Megan O’Brian), Brendan Penny (Kevin O’Brian), Andrew Francis (Connor O’Brian), Jessica Sipos (Sarah Mercer O’Brian), Kayden Magnuson (Carrie Winters), Abbie Magnuson (Caitlyn Winters), Carlo Marks (David Peck), Britt Irvin (Danielle Clayman), Brittany Willacy (Leigh Corley) a další.

Anotace: Abby Winters se vrací do svého rodného městečka Chesapeake Shores v Marylandu, poté, co dostala telefonát od své mladší sestry Jess, která nedávno zrenovovala místní hospodu a již nyní se nachází nad finanční propastí, ze které potřebuje akutně uniknout. Po návratu domů musí Abby čelit, jak rodinným problémům, tak i Trace Rileyovi, kterého před lety opustila a vydala se na svou životní cestu daleko od domova.

Podle stejnojmenné novely od americké spisovatelky Sherryl Woodsové.

Zdroj: www.pinterest.com

Sága O’Brianových, tak by se dal jedním slovem vystihnout tento skvělý počin televizní stanice Hallmark, která má na svém kontě například i McLeodovy dcery.

Jedná se o rodinný seriál vhodný pro osoby starší sedmi let.

Ústředními postavami jsou všichni členové rodiny O’Brianů, ale na počátku děje stojí Abby, která se po letech spolu se svými dcerami vrací do rodného městečka Chesapeake Shores (proto ten název), kde se nadále rozhodne zůstat.

Příběhem se prolíná několik vztahových linek, počínaje právě Abby, která se opět setkává s Tracem, svou středoškolskou láskou. Další dcerou v rodině je Bree, i ona se po nevydařeném vztahu rozhodne opět zakotvit v rodinném kruhu. Poslední a neméně důležitou postavou sesterského tria je Jess, která v Chesapeake žije odmala, ale vlastně pořádně neví co se sebou. Všechny tři se nezávazně na sobě potýkají s tím, že je v minulosti opustila matka. Každá se s tím vypořádala po svém, ale po jejím návratu do děje, vyplouvá napovrch spousta nezodpovězených otázek a zlomená srdce, která se zdála již zhojená, začínají znovu bolet. Je vůbec možné takovou věc odpustit a znovu uvěřit?

Zdroj: www.pinterest.com

Dívky mají oporu ve svých dvou bratřích, kterých se matčin odchod v dětství dotkl úplně stejně a ani oni nedokáží odpouštět na povel. Connor je právníkem, proto vše řeší racionálně a uvážlivě, jinak je dobrák od kosti, co by se rád stal nezávislým na otci a osamostatnil se. Kevin je mariňák, kterého zpět ke kořenům navrátí nehezká nehoda, která zavinila nejen jeho zranění, ale i smrt jeho nejlepšího přítele. V rodinném kruhu si postupně začne uvědomovat, co od života chce a třeba začne věřit i na druhé šance.

Seriál má zatím čtyři řady a každou z nich jsem zhlédla jedním dechem. Vím, že se to obvykle říká o knihách, ale u tohoto seriálu to platí naprosto stejně. Je to sice seriál typicky americký, což znamená, že je tam hodně smíchu, hodně věcí se řeší a některé až moc, ale ani tak mi to vůbec nevadilo. Naopak jsem si u něj neskonale odpočinula. Bylo to jako výlet do jedné rodiny, která má svá trápení, jímž se snaží čelit, a přitom jí ale vůbec nevadí, že to sledujete.

Zdroj: www. pinterest.com

V příštím roce by měla světlo světa spatřit pátá a poslední řada, která celou O’Brianovic ságu završí. Moc se těším, jak to nakonec všechno dopadne.

Chesapeake Shores můžu doporučit všem, kteří stojí o to si v první řadě odpočinout a jenom se bavit. Protože k tomuto účelu byl tento seriál natočen. Jednoznačně je především pro ženy, ale ani muži, kteří mají v lásce rodinné filmy s prvkami romantiky, by si jej neměli nechat ujít.

Co seriálu dominuje, je krásné prostředí přímořského města, skvělí herci, kteří na něm odvedli kus práce a své postavy ztvárnili uvěřitelně. Záběry na moře z nejrůznějších úhlů je věc, která mě vždy pohladí na duši a umožní představit si samu sebe na takovém místě.

Závěrem bych jen poděkovala za přečtení recenze a popřála příjemné sledování.

PS: Pokud se vám recenze i seriál líbily (nebo taky ne), můžete zanechat komentář pod tímto článkem. Za všechny budu moc ráda 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *